Козаки за кордоном

2015-04-10

На сьогоднішній день, один крок до успіху - це володіння хоча б однією іноземною мовою. Як правило,це англійська. Саме тому в нашій гімназії вивченню цієї дисципліни приділяють чималу увагу. Наші учні є призерами міських та обласних олімпіад, переможцями та учасниками таких програм і конкурсів, як:FLEX, «Грінвіч» та «Пазл».

Минулого року одним із тих небагатьох, яким, так би мовити, вдалося зіграти в лото зі своєю долею і виграти щасливий квиток був Сологор Роман. Він став фіналістом програми обміну майбутніх лідерів FLEX і на даний момент перебуває в США.

Незважаючи на велику різницю у часі, нам все ж таки вдалося поспілкуватися з ним особисто за допомогою Skype. За організацію цього заходу хочемо висловити слова щирої вдячності директору гімназії І.М.Нечипорук, інженеру Слухаю А.І. та батькам Романа. Спілкування відбулося 10 квітня 2015 р. за участі завуча з навчально-виховної роботи Руденко О.М, педагога-організатора Оліярник Т.М. та учнів 7(11) класів.

Ну от, все налагоджено, усі ми з нетерпінням чекаємо дзвінка. І ось, через кілька хвилин на екрані монітора з’являється Ромине усміхнене обличчя. Він,як завжди,в гарному настрої й тому весь час жартує. Перш ніж розпочати,всі ми заспівали пісню «Happy Birthday»,адже 9 квітня йому виповнилося 17 років.

Закінчивши наш міні-концерт ми засипали його питаннями. Кожному хотілося дізнатися все й одразу. Та давайте по-порядку:

По-перше, Рома живе й навчається у м.Салфер, штат Луїзіана. Це на півдні США, тому клімат у них вологий та дуже жаркий. «Різдво ми святкували у футболках. Щодо Атлантичного океану, то тут рукою подати, проте, на жаль, мені поки не вдалося там скупатися. Та у мене ще є час», - ділиться з нами хлопець.

По-друге,що стосується їхньої системи освіти,то вона цілком відрізняється від української. У них немає класів, тобто на кожному уроці нові люди; кожен має право вибирати собі предмети сам (Рома обрав математику, хімію, англійську, фізкультуру та історію Луїзіани); ЗНО можна здавати кожного місяця починаючи з 9 класу; оцінювання в них здійснюється за допомогою рівнів А,В,С,D,E,F,відповідно рівень А-найвищий. Також нас здивувало те,що відносно української освіти, американська нижча, адже всі предмети вивчаються поверхово. «Чесно кажучи,на математиці я сплю», - зізнається нам Рома. Особливу увагу приділяється спорту, його там дійсно люблять. На Україні Рома займався баскетболом протягом 7 років,тому він з легкістю потрапив до шкільної команди і вже встиг показати себе.

По-третє, «мої хост-батьки чудові люди, вони хотіли, щоб до їхньої сімї потрапив музикант – і вони його отримали», - так сказав хлопець про сім’ю,яка прийняла його у себе. Як нам стало відомо,то його хост-батько професійний музикант, а Рома в нас грає ще й на гітарі,а не тільки в баскетбол.

Свій вільний час хлопець проводить з друзями з команди. Вони їздять на рибаловлю, полювання, різноманітні автовиставки. Рома вже встиг побувати у Вашингтоні, Колорадо, Хьюстоні. Також здійснилася одна з його давніх мрій - побувати на справжній NBA грі.

На питання,чи сумує він за Україною, хлопець відповів:«Безперечно не вистачає батьків, друзів і борщу». Щодо планів на майбутнє, то ними Рома ділитися не поспішає, адже треба ще закінчити школу в Вознесенську, а там час покаже.

Нам не хотілося закінчувати цю розмову, адже було ще чимало питань, відповіді на які ми б хотіли отримати. Проте,тепер нам залишається тільки пишатися цим сміливим українським юнаком, який наважився на таку далеку подорож до іншої країни з іншими людьми, мовою, культурою. Я впевнена, що Рома дійсно заслуговує на це, адже він багато працював, докладав чимало зусиль, щоб все стало реальністю.

Сподіваюсь,що своїм прикладом Рома Сологор показав,що можна досягти усього, якщо тільки цього хотіти і вперто йти до своєї мети. Треба не сидіти на місці, склавши руки, розраховуючи тільки на щасливий випадок, а працювати до сьомого поту і тоді обов’язково усі мрії перестануть бути просто мріями.

А поки, давайте вчити англійську!

Цимбалюк Єлизавета,

учениця 7(11)-Г класу